Güzel Sanatlara Hazırlık

DESEN ÇALIŞMALARI.

DESEN  ÇALIŞMALARI  İÇİN  ÖNEMLİ  BİLGİLER                      Desenin  plastik  sanatlarda ki  yeri  ve önemi  tartışılmaz.Plastik    sanatların  tüm   dallarında  eğitime  desenle  başlanılır. Farklı   teknik  ve  malzemeler  kullanılarak  desen   alanında  sanatsal  çalışmalar  yapan  birçok   sanatçı  vardır.    Desenin   tarihçesine  baktığımızda ,bir  sanat   dalı  olarak  desenin  .

Resim Kursu ve Kişisel Gelişim.

Resim yapmak tıpkı kitap okumak gibi ,spor yapmak gibi, zamanı değerlendirmek ,bir şeyler üretmek insanı olumlu yönde motive ederek hayatı sevmesine başkalarına karşı yapıcı bir yaklaşıma insana ,doğaya ,diğer canlılara karşı sorumlu hissederek sağlıklı bir toplum bilincinin gelişmesinde katkı sağlar. Böylece insan daha sosyal ,yapıcı, hoşgörülü pozitif düşünen,olaylara sorgulamadan önyargısız bakarak sağlıklı bireyler olarak toplumda.

Güzel Sanatlar Fakülteleri Portfolyo Hazırlık Kursları

Yurt dışında güzel sanatlar eğitiminde öncelilkle Amerika, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya,Avusturya  gibi  birçok ülkede  Güzel  Sanatlar Üniversitelerinin mimarlık, iç mimarlık, moda  tasarımı, endüstriyel tasarım,görsel sanatlar   gibi  bölümlerine  portfolyo  programıyla öğrenci alınmaktadır.İtalya da ki üniversitelerin güzel sanatlar fakülteleri başvuruları Nisan – Mayıs döneminde başvurularını almaktadır. Anatomi  Sanat  Akademisi ;Türkiye’de  yetenek sınavıyla öğrenci  alan tüm  vakıf.

Yetenek Sınavları ve TYT Önemi

Güzel  sanatlar fakülteleri  yetenek sınavlarına  hazırlanan  öğrenciler  ve  lise  mezunlarının  dikkat  etmesi gereken  konulardan  bir  tanesi de  TYT   Temel  yeterlilik testinde  başarılı  olabilmek  için  sıkı  bir  çalışma  disiplini  içerisinde  bu  sınava  hazırlanmaktır. TYT  sınavında  her soru  başarı  sıralaması  için  çok  kıymetli. Sınavda  sorulara  emin  olarak  cevap  vermenin  yanında  eğer  soruyu  bilmiyorsanız, yanlış  işaretlemektense  boş bırakmak .

Sanat Terimleri Sözlüğü

AİR-BRUSH:Grafik sanat dalları alanında kullanılan ve kompresörden faydalanılarak püskürtme tarzı renkli çalışmaya denir. Genellikle illüstrasyon çalışmalarında kullanılır. Bilgisayarla grafik tasarımında da programlar içinde kullanılır.Abaküs:Antik sütun başlıklarının en üstünde bulunan taş levhaya verilen ad.Sanat Terimi Olarak Açık Komposizyon:Resim düzlemi üzerinde betimlenen gerçekliğin, gerçekte resmin sınırları dışında da sürüp giden doğal gerçekliğin bir parçası olduğu izlenimini verecek.