Anatomi   Sanat Resim Kursu dünyanın birçok yerinde olduğu gibi , temelde  birçok  insanın en çok  sorun yaşadığı ve ben yapamam kaygısıyla,  daha çizgi atmayı bile bilmiyorum diye bu  sanatsal alanları  tercih  etmeyen kişileri sanata kazandırarak,  yetenek sınavlarıyla öğrenci alan üniversitelerin eğitimi programına yeni  bir soluk  getirmiştir. Alışılagelen   yöntemlerin dışında, kendine  özgü  çizim taktikleriyle , hızlı – kolay – anlaşılabilir çizim teknikleriyle  sanatsal yeteneklerini  geliştirmektedir. Anatomi Sanat’ın bu  özelliği , Türkiye’ de resim çizimi alanında  örnek kurum olma sıfatı vermiştir!

Anatomi Sanat  resim kursu;  kişiye özel ihtiyaca  yönelik  eğitim  programları ile  hızlı  ve  etkili  bir şekilde çözüme  giderek   gereksiz  zaman  kayıplarını da  önlemektedir.

Anatomi  Sanat  Resim Kursu  ilke  olarak;

 •  İnsana ve kaliteli eğitime yatırım yapmayı temel almak, kaliteli eğitime yatırım öncülüğünde verimli, becerikli insan yetiştirmek,
 • Eğitim ve öğretimde disiplin kurallarını prensip edinmek , disiplini güleryüzlülüğüyle tamamlamak, bireylerle iletişim kurarak öğrencileri sıcak bir atmosferde karşılamak,
 • Hızla gelişen teknolojinin getirdiği sürekli değişim ve gelişime, sınıflardaki teknolojik donanım ve dinamik bir eğitim kadrosu ile cevap verebilmek,
 • Anatomi Sanat  eğitimlerinde en güncel sistemi en güncel yöntemleri kullanarak öğrencilerinin becerilerini ve yeteneklerini geliştirerek en hızlı ve kalıcı bir şekilde kazandırmak, Türkiye’nin Avrupa ile entegrasyonunun önem kazanmasıyla bireysel ve kurumsal eğitim ihtiyacını karşılamak, Anatomi Sanatta olmanın farkını yaşatmayı ilke edinmiştir.
 • Anatomi Sanat, Mimar Sinan Üniversitesi G.S.F. ve Marmara Üniversitesi G.S.F. bölümlerinden mezun profesyonel eğitmenler ile resim sanatını her yaştan her insana sevdirmek, çocuk, genç ve yetişkinlere konforlu dersliklerde uluslararası standartlarda özel ve kaliteli eğitimler sunmak, kişiye mesleki anlamda yeterlilik ve yetenek sınavlarında başarılar kazandırmak hedefleriyle kurulmuş bir sanat okuludur.

Eğitimin, kişilerin   sanat  konusundaki    ihtiyaçlarına ve ilgilerine  göre  yapılandırılması   gerektiğini düşünen Anatomi Sanat , maksimum 8-10 kişilik sınıflarda, uyguladığı  yeni  öğretim  metodlarıyla  her yaştan  her kişinin eğitim ihtiyaçlarına çözümler sunabilmektedir. Hizmet kalitemizi artırmak  ve sizlere daha iyi hizmet vermek amacıyla Ulaştırma Bakanlığı telekomikasyon kurumundan izinli santral sistemimizle siz değerli misafirlerimizden gelen çağrılar ,eğitim kurumundan yapılan aramalar kayıt altına alınmaktadır. İnternet , sosyal medya ve  telefon  yardımıyla  her an öğretmenlere  ulaşabilme  imkanı sunmaktadır.

 • Güvenilir  ve  çağdaş  eğitimimiz,
 • Sorumluluk  bilinci, öncü  ve  yenilikçi  yaklaşımımız,
 • Eğitimde  bilimsel  bakış  açımız  ve  alanında  uzman  eğitmenlerimiz
 • Öğrenci  odaklı  sistemimiz,
 • Teknoloji  donanımlı  sınıflarımız,
 • Bireysel  danışmanlık  ve rehberlik  hizmetlerimiz  ile  öğrenciyi  hedefine en sağlıklı  şekilde  ulaştırma  isteğimiz ile Anatomi Sanat  Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu  olarak başarı  hikayelerimize her geçen  gün  bir  yenisini  daha  ekliyoruz.

Anatomi  Sanat  Resim Kursu başarılarının  devamını sizlerle paylaşmaktan gurur duyacaktır. Ayrıca  farklı   öğrenci  profillerinin  ihtiyaçlarına   cevap  verebilecek   bilgi ve donanıma sahip   eğitim  kadromuz ,öğrencilerimizin   eğitim  süreçlerinde   karşılaşabilecekleri   her türlü  soruna cevap  verebilmek  için  görev  yapmaktadırlar.

Sanatla ilgilenen   gençlerin Anatomi sanat ailesiyle tanışmaları onların bu alanda mesleki  anlamda daha  başarılı  bir  kariyer  yapmalarında  önemli rol  oynayacaktır. Eğitim kurumumuzda eğitim alanlar yeteneklerine  ,ilgi  alanlarına  ve becerilerine  göre uygun programlarda  eğitilirler. Bu   aldıkları  eğitim  sonucunda  geliştirdikleri  çizim yeteneklerini bilgi ve pedagojik  donanımlarını nasıl  uygulayacaklarını  öğrenirler. Gençlerimiz, çocuklarımız bizden aldıkları eğitimlerle özgüvenleri artmaktadır. Mesleki anlamda yüksek öğretime yönelik temel sanat ve desen eğitimini  alma imkanına sahip olurlar. Böylece hedeflerinde ki akademik eğitimlerine zorlanmadan başarıyla devam etmektedirler.

Ülkemizde  son  yıllarda  eğitime  yapılan yatırımların geleceğe yapılan  yatırımlar olduğunun bilincinde hareket eden, Anatomi sanat akademisi  olarak üzerimize düşen  sorumluluğu   yerine getirmek amacıyla eğitim kurumumuzda eğitim ortamlarımızın çağdaş,modern Avrupa birliği standartlarında teknolojinin son imkanlarını kullanarak  güzel sanatlar lisesi ve güzel sanatlar fakültelerine yönelik eğitim öğretimi  için gerekli temel eğitimi   sağlamaktayız.  Kuruluşundan günümüze  Anatomi Sanat Resim Kursu ; insan odaklı birebir yaklaşımla  eğitimde  kaliteyi  ortaya koymuş, güzel sanatlar yetenek sınavlarına hazırlıkta sektörün  en  saygın   ve  önde gelen kurumu olduğunu başarılarıyla kanıtlamış bir eğitim-öğretim kurumudur.

“Yetenek başkalarının   vuramadığı hedefi vuran nişancı gibidir; dahi ise başkalarının göremediği hedefi vuran nişancı gibidir.”
Arthur  schopenhauer 

Vizyonumuz

Eğitimde kalite tüm eğitim kurumlarının hedefi olmalıdır.Eğitimde toplam kalite ilkesine göre hareket etmenin ve başarılı olmanın ana prensibi ise; daima “öğrenci odaklı” hareket  etmektir. Anatomi  Sanat   öğrencinin  seviyesine  göre  ders  akışı sağlanır.Her  öğrenciyi  farklı  birer birey olarak  görüp, bireyin her türlü ihtiyacına cevap  verecek  sanatsal  bilgi, kültür, kaynak, teknik  ve  takdik  kazandırmakta   böylece başarısızlık  ortadan  kalkmaktadır.Sanat eğitiminde başarının en önemli etkenlerinden birisi de dersrlere devamsızlık yapmamak,size verilen eğitim proğramına aksatmadan devam etmek ve verilen ödevleri zamanında teslim etmektir.

İşte  Anatomi  Sanat  Resim Kursu  olarak biz; her  zaman  eğitim  ve  öğretimde    deneyimimiz, uzman  eğitmen  kadromuz  ve  ilk günkü  heyecanımızı  kaybetmeden     çalışan  ekibimizle  başarıya odaklı bir kurum olmanın gururunu yaşıyoruz.Dinamik bir anlayışla,sürekli yeniliklere açık, proje tasarlayıp geliştirebilen,başarının disiplinli , mutlak  planlı  ve  programlı  çalışmaktan  geçtiğine  inanan  ve  her  zaman  daha  iyiye, ileriye  bakan  bir kurum  olarak eğitim hizmeti vermekteyiz.

Misyonumuz

Temelde birçok insan sanata hayranlık duyar.Ama cesaret edip eline fırça yada kalem alamaz.”Yeteneksiz  insan  yoktur, sanat eğitimi alamamış insan vardır”ilkesiyle yola çıkarak, önce  eğitim  almak  isteyenleri cesaretlendirip sonra da  güzel sanatları sevdirmeyi ve yaşatmayı hedefliyoruz.

Sanat  öğretirken ;severek, eğlenerek öğretmeyi ve bu süreç içerisinde özgüven kazandırmayı sorumluluk edinerek farklı yöntem ve takdiklerle çok hızlı öğrenmeyi de sağlıyoruz. Maksimum 8-10 kişilik gruplarla, Avrupa standartlarında ,ferah,temiz ve klimalı mekanlarda sanat eğitiminde kaliteyi sunarken, insana  ve  geleceğimize yatırım  yapıyoruz.Bu sayede  kendine  güvenen, sağlıklı düşünebilen ,çevresiyle ve toplumla  barışık,sosyal,kültürel ve üstün  tasarım  yeteneğine  sahip, üretken,sıradışı,gelişime açık,kabiliyetli  bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Siz de Anatomi Sanat ailesinin alanında uzman ve tecrübeli eğitimcileriyle tanışmak, modern ve kaliteli eğitiminden yararlanmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Hedeflerimiz

 • Öğrenci ve kursiyerlerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda güzel sanatlar eğitimi ile ilgili temel bilgi ve beceriler kazanmalarına yönelik eğitim-öğretim görmelerini ve alanlarında başarılı bireyler olarak yetişmelerini,
 • Güzel sanatlar ilgili yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını,
 • Türk sanatına, kültürüne katkıda bulunan ve başarıyla temsil eden bireyler olarak yetişmelerini,
 • İş birliği içinde çalışma ve dayanışma alışkanlığı kazanarak takım ruhu ile hareket etmelerini,
 • Alanlarıyla ilgili araştırma yaparak yorum ve uygulama yetkinliğine ulaşabilmelerini,
 • Millî ve milletlerarası sanatsal faaliyetleri takip ederek bilgi ve kültürlerini geliştirmelerini,
 • Sanatçı duyarlığını benimseyen disiplinli, centilmen bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Öğrencilerimiz Ne Dediler