Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık

Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık

Anatomi Sanat Resim Kursu özel yetenek sınavlarına hazırlık sıfırdan resim kursu öğrencilerimize tavsiyelerimiz:

1- Yetenek sınavlarına hazırlık sürecinde zamanı iyi değerlendirin. Usanmadan yorulmadan eskiz çalışmalarına devam edin. Alıştırmalar yapın. Önceki yıllardan çıkmış soruları çözün. Küçük skeçler çiziminizi geliştirir.

2- Özel yetenek sınavlarına hazırlanmak için düzenli ve planlı bir çalışma yapmanız gerekir. Her gün belirli bir zaman ayırarak çalışmaya devam edin.

3-Size verilen konular üzerinden soruları anlama ve çözme becerinizi geliştirmek önemlidir.Bu becerilerinizi geliştirmek için sürekli pratikler yapın.

4- Hatalarınızı analiz edin ve bunları tekrar yapmamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini gözden geçirin.Bu durum sizin daha verimli çalışmanıza yardımcı olur.

5- Motivasyonunuzu koruyun. Özel yetenek sınavlarına hazırlık uzun ve yorucu bir süreçtir. Ancak günlük planlı çalışarak bu süreci kolaylaştırabilirsiniz. Kendinize küçük hedefler belirleyin.Bu hedefleri gerçekleştirdiğinizde kendinizi ödüllendirin.

6- Dikkatinizi toparlamaya ve odaklanmaya önem verin.Yetenek sınavlarında dikkatinizi korumak ve konuya odaklanmak başarılı bir sonuç almanıza yardımcı olur.

7-Sıfırdan Resim Kursu derslerinde ilk dersten itibaren size verilen ödevleri toplayıp sayacak olursak yaklaşık bir kitap içerigini bulur.Bu ödev konuları sizin öğrenme sürecinize ve aldığınız eğitime paralel olarak verilir.Düzenli olarak yapıp kursa geldiğinizde hocalarınıza gösterirseniz başarıya giden yolda çizginiz hızla gelişir..Özgüveniniz artar.Hata yaparım diye korkmadan çizim yaparsınız.Özel yetenek sınavlarında da iyi bir puan alarak kazanırsınız.

Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dileriz.