GRAFİK TASARIM BÖLÜMÜ  VE BU  ALANLA   İLGİLİ  ÇALIŞMALAR ;


    
Grafik  tasarım  denilidiğinde  günlük  hayatımızda  kullandığımız  objeler, okuduğumuz   kitaplar , ofisimizde  bulunan  nesneler ,masanın üzerindeki  örneğin  broşür, dergi, kupa, kartvizit, kalemler, takvim, dekorasyon  ürünleri, fotoğraflar  ve  sayamayacağımız  kadar  çok  içerik Grafik  tasarımı  kapsamaktadır.
         Grafik  tasarımı  meslek olarak seçmek isteyen gençlerin hayal gücünün çok geniş olması ve pratik olarak düşündüğünü  hızlı bir şekilde eyleme ve somuta aktarabilmesi gerekir.Bu mesleğin en önemli yanı farkındalık yaratabilmektir.Ayrıca teknolojiyi yakından  takip eden bireyler olması gerekir.
         Grafik  tasarım  bölümünün  eğitimi güzel  sanatlar  fakültesi, sanat  tasarım  fakülteleri  grafik  bölümü, mimarlık  mühendislik  fakültesi  grafik  tasarımı  bölümlerinde  verilmektedir.Bu  bölümü  bitirdiğinizde  en  başta  reklam ajansları, basın yayın  kuruşları, radyo  ve  televizyonlar, gazete ve  dergilerde  bu konularla  alakalı  devlet  kuruluşlatrında  sanat  yönetmenliği  yapabilirler. İş  imkanı  çok  geniş  bir alana sahip  bölümdür.Kendilerini  geliştirip  kendi  reklam  ajnslarını da kurabilirler.Ayrıca  bilgisayarla  hazırlanan  tüm  tasarım  alanlarında da  istihdam  imkanına  sahiptirler.
       Grafik  tasarım  yetenek  sınavlarına  hazırlık  kurslarımız  haftaiçi  ve  haftasonu  grupları  şeklinde  eğitim  verilmektedir. Bu  eğitimlerimiz kursiyerin  ilgi alaka  ve  çizimdeki  seviyesine  göre  gruplandırılmaktadır. Örneğin  çizimde  belli  seviyeye  gelmiş  öğrenciyle  alt  yapısı olmayan  öğrenci  aynı  sınıflarda  derse  alınmazlar. Böylece  yeni  başlayan  öğrencilerin  motivasyonu  üst düzeyde  tutulur.Eğitimlerimiz  devlet güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavları takvimlerine bağlı olarak Eylül ayında başlayıp bir sonraki yılın Eylül ayı ortasına kadar devam etmektedir.Sizde profesyonel  uzman eğitim kadrosuyla  bugüne kadar ortaya koyduğu başarılarla kendini ispat etmiş eğitim kurumdan eğitim almak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.
     Grafik  tasarım yetenek  sınavlarına  hazırlanan  öğrencilerimize  ait  örnek çalışmalardan  bazıları;